kuriama...

Muzikos terapija

Muzika 12-ai meridianų

Muzika meditatyvioms būsenoms išgyventi

(pagal Tian Šan astrologiją)

 

Storosios žarnos meridiano būsenos

arba Žuvies būsenų treniruotė

 

Prabudimas

 

Aušra. Ryto dvasia. Budimas. Tingus rąžulys. Rytinė rasa. Paukštelių čiulbesys. Šviesu viduje. Švaros, naujagymio jausmas. Pavasario atėjimo jausmas. Daigelių, sėklų, šaknų budimas dar žemėje. Viskas idomu ir prasideda viskas iš naujo. Įsižeidimai patys savaime ištirpsta. Viskas yra švaru. Gera būti čia ir dabar. Savaime atsiranda šypsena. Švarus naujagymio žvilgsnis į aplinką be mąstymo ir minčių. Neskubėkite į darbus, prabuskite. Pabūkite rytinėj dvasioj. Prisiminkite rytus, ar sukurkite viduje naujus afrikos, tibeto, japonijos, indų ir kitus rytus. Patys tapkite aušra, budimu, visais matytais ir nematytais pavasariais. Ištirpkite juose ir tapkite viena su rytu. Klausydamiesi muzikos paleiskite vis ateinančias mintis ryto, naujumo, atgimimo pajauta. Patekite į budimo, ryto karalystę. Padėkite sau prabudimo, tingiu, rytiniu rąžuliuku, kuris prasideda įšorinėse rankų pusėse ir nuteka ir nubėga per nugarą, šonus, priekį žemyn. Klausykitės į kokius organus, sąnarius, ar kūno dalis įeina budimo rąžulys. Budimo dvasia viduje...

Jei iš ryto prabudus gyvenimas jums įdomus, šviesus jumyse stiprus jan. Jei sunkus rytas, padėkite sau rytinėmis, jan praktikomis. Kūnas užmiršo kaip iš in, mieguistumo, sunkumo, tingumo pereiti į jan kokybes prabudimą, švarą, šviesumą, lengvumą, džiugumą. Tai priklausys nuo jūsų ar tai grįš. Jei labai to norėsite, tada pradėsite praktikuoti. Nes visas gyvenimas yra praktikos. Vieni praktikuoja pasipūtimą, neigimą, baimes, įtampas. O ką jūs praktikuojate? Kokias savybes praktikuojate kai skaitote laikraščius, kai žiūrite televiziją, kai bendraujate. Tai pagerina jūsų gyvenimo kokybę, ar įveda dar labiau į neigimą, nepasitikėjimą, nepasitenkinimą. "Tu renkiesi, tu atsakingas už savo gyvenimą" tai daug kartų pabrėždavo filme "Matrica".

Skaidrumas

 

Vidinės švaros pajauta. Mažylio būsena. Viskas nauja ir įdomu. Skaidrumas. Pavasariniai tirpsmo upeliukai. Vidinės švaros jausmas viduje. Giliau išgyventi šias būsenas padės pranajaminis meditatyvus kvėpavimas. Kvėpuokite lyg būtumėt kalnuose... Įkvėpimas ilgas skaidrus, gaivus... Pakvėpuokite mėgaudamiesi įkvepiamo oro nektaru... Mėgaukitės kvėpavimu ir stebėkite į kokias kūno dalis įeina šviežuma... Pakvėpuokite jausdami gaivumą nosies viduje... Po to įkvėpimu gaivumą veskite link pakaušio... Palaipsniui, neskubant nepaprasta kvėpavimo gaiva užpildykite galvos viršų (smegenis), kaklą, krūtinės ląstą, pilvą. Taip pat galite kvėpuoti rankomis, kojomis, sąnariais, organais, kiekviena dalele. Svarbu neskubėti. Po kurio laiko pastebėsite, kad galite atgaivinti, atšviežinti, bet kokią kūno dalelę. Taip kūnas kūnas taps visa kvėpuojančia palaima. Atminkite, kad svarbiausia yra kokybiškai išgyventi, nes tik gilūs išgyvenimai iš esmės keičia mus. Keičia mūsų dvasią ir fiziologiją.  

Ilgu įkvėpimu įkvepiant išsitiesina kūnas, atsiveria krūtinės ląsta. Jan energija visada ištiesina, atveria kūną. Skaidrusis, gaivusis, šviežusis kvėpavimas yra regeneruojantis, atstatantis. Šis kvėpavimas ištirpdo, išvalo tai kas maišo, ko nereikia. Paruošia dirvą tolimesniam atsivėrimui. Muzika šios fazės skaidri skaidri, šviesi, lengva.

Šviesumas

 

Šviesi lengva būsena. Vaikiškas atvirumas, priėmimas, betarpiškumas, šviesumas. Gyvenimas nuostabus ir paprastas ir jam nieko netrūksta. Prie Jo nieko nepridėsi, Jam nepareguliuosi. Iš Jo nieko neatimsi. Jis yra viskas. Tiesiog mėgaukis pačiu Gyvenimu. Viskas šviesu, viskas paprastai lengva. Nelaužyk Gyvenimo vartų. Atsiverk ir Jis tave priims, atvers savo apžavus. Prisiminkite šviesius gyvenimo įvykius, išgyvenkite šių įvykių dvasią. Vėl savo Gyvenimui gražinkite šviesią, lengvą, laimingą, be priežasties, būseną ir pasaulis pats atsivers... šypsenomis :))). Ištiesų Gyvenimas jums šypsosi, visiems šypsosi. Maži tai žinojote, be pasakymo, jautėte. Vėl atėjo laikas jausti... Mes visi kaip saulės, spinduliuojam, skleidžiam. Tik vieni skleidžia tamsumą, įtampą, neigimą, nepasitenkinimą, baimes. Tu pats renkiesi savo gyvenimą ir savo spinduliavimo spalvas. Kokiose spalvose būni toks ir esi. Tu gali inešti į savo gyvenimą  ir daugiau spalvų. Nušvisk iš vidaus, susižavėk ir turėsi energijos savęs paieškom. Ištikrujų tu nežinai, neįsivaizduoji koks gali būti. "Kol netapsite kaip vaikai, dangaus karalystės jums nepažinti" - viena iš sąmonės būsenų, kurią Kristus primindavo savo pasekėjams.

Lengvumas

 

Lengvumo jausmas psihikoje ir kūne. Lengvi, plastiški judesiai. Lengvas, betarpiškas, džiugus ir paprastas bendravimas. Savumo jausmas bendravime net ir su nepažįstamu. Šviesu ir lengva, ir daug galimybių gyvenime. Jei paprašys padėti, ar atnešti kokį daiktą, dar ir dar kartą tai padarysite su dideliu malonumu. Lengvumas, šviesumas, paprastumas, nuoširdumas. Nėra neigimo, kritiškumo, teisuoliškimo. Intuityviai vengiama įtampos, barnių, aiškinimosi. Su tokiu žmogumi sunku net susipykti. Jis šypsosi ir nekovoja. Net jei susitiksit vėl, jis šypsosis viską užmiršęs. Šią būseną labai gerai lavinti lengvame bėgime su pasišokinėjimais ir šypsena, galima ir namie po kambarį arba vietoje. Kai žmonės treniruoja in harakterį jie įpranta vis sunkiau jaustis. Nesuvokdami treniruoja sunkumo refleksiją į kurią labai greitai įeina sakydami  - "oi kaip pavargau". Tas pavargau ateina vis greičiau ir greičiau. Pradžioje po darbo, vėliau vidurdienį ir vėliau net jau atėjus į darbą. Mažiems vaikams viskas labai paprasta ir lengva. Jie lengvai paleidžia įžeidimus, nejaučia nepriteklių, ramiai miega kas bebūtų. Ir jei suaugęs žmogus turi šias savybes, jos užtarnaujamos vidinėmis praktikomis.

Džiugumas

 

Vaikiškas džiugumas. Vaikiškas šviesus nerūpestingumas. Vaikiškas laimingumas be priežąsties. Susižavėjimas, įdomumas pasauliu. Nuostabos būsena A-A-A. Įkvėpkite ilgu garsu AAAA su nuostaba ir kartu, sulenkę rankas per alkūnes, pasirąžykite įšorinėm rankų pusėm ir mentim. Rąžulį su malonumu pavedžiokite po mentis. Iškvėpkite ir vėl įkvėpimu su garsu A, rąžuliu ir vaikiška nuostaba atsiverkite pasauliui. pratimą darykite 3-6 kartus ar tiek kiek norisi. Jei patys neatsiversite Gyvenimui, Gyvenimas jums taip pat neatsivers. Gyvenimas yra toks kokia jūsų būsena. Pagal statistiką, išlošę milijonus, netampa laimingesni. Laimingumo nenusipirksi. Turintingas dažnai jaučiasi galingu, nes gali daug ką nusipirkti. Sveikatos nenusipirksi, organus taip. Namą gali nusipirkti, bet ar bus ten šviesumas, laimingumas, ramybė, santaros paieška ar konfliktiškumas priklausys ne nuo jūsų pinigų, bet nuo dvasinių savybių. Retai kam duota iki gyvenimo pabaigos sveikata, harmonijos, santaros jausmas. Retas kuris skiria Tam laiko, todėl ir praranda. Sveikata tiesiogiai susijusi su jūsų dvasinėmis savybėmis. Kuo daugiau šviesumo, laimingumo, meilės, ramybės tuo sveikesni. Kai žmonės praranda šias savybes ir įgyja neigimą, kritiką, nepasitenkinimą, įtampas, baimes, jie suserga. Taip ir turi būti. Ir geria vaistus nuo ligų. Gal jie išmokys mylėti, atleisti, nekonfliktuoti, ieškoti santaros, ramybės. Gal vaistai išmokys žmogų kurti. Nes tik kūryba atskleis žmogaus asmenybę ir galimybę uždirbti. Ką vaistai duoda. Ar jie šalina priežąstis, nuo ko susirgom. Pagal statistiką, kas ketvirtas žmogus miršta nuo vaistų. Be abejo, tik išimtinais atvejais reikia vaistus gerti, kai jau niekas kitas nepadeda. Ar ieškojote kitų būdų? Išeitis visada yra. Pasveikimui geriausia ieškoti naturalių metodų. Didelę ligą gali įveikti tik didelė dvasia. Turbūt pastebėjote, kad iš nepagydomų ligų gniaužtų išsilaisvindavo tie žmonės, kurie viską buvo pasiruošę padaryti. Viską. Jie gimdavo iš naujo. Kaip Kristus sakydavo - "tik kas užgimė iš naujo, ieis į dangaus karalystę". Savęs naujo sukurimas, perprogramavimas savo senų programų, kurios sukelia ligas, įtampas, priklauso tik nuo mūsų. Ir kaip sako rytuose kai mokinys pasiruošia, ateina mokytojas. Kitaip jo nepamatysite, nes jūsų kritiškumas neleis jo pamatyti.

Pabūkite vaikais. Pasijauskite kaip Jie. Laimingi. Be rūpesčių. Atsinaujinkite. Prašviesėkite. Žavėkitės. Prasišypsokite visu kūnu. Džiugumu, laimingumu užliekite save. Gyvenimas iš ties nuostabus, bet tik tada, kai atrasite savyje nuostabą, šviesumą, laimingumą.

Skrandžio meridiano būsenos

arba Avino būsenų treniruotėms

 

Dvasinio pakilėjimo, šviesos, skrydžio, optimizmo, dvasinio pakilėjimo būsenos. įšorinėm rankų pusėm ir rąžulio malonumu užpildyti krūtinės plotą. Kiekvienu įkvėpimu skrydžiu kelti save aukštyn, lyg per krūtinės vartus jus keltų paukščių būriai aukštyn. Ištirpti danguje... Tapti skrydžiu... Jausmas lyg atvertumėt Gyvenimo vartus. Beribis pasitikėjimas Gyvenimu. Pakilėta būsena.

Kvėpuokite savimi taip lyg su kiekvienu įkvėpimu kiltumėt aukštyn, lyg visas jūsų kūnas būtų ištroškęs skrydžio. Pakilėjimo, skrydžio prana. Prana - tai kokybinė, meditatyvi kvėpavimo energija, būsena. Įkvėpkite  taip lyg kiekviena kūno dalelė kiltų aukštyn. Užlaikykite įkvėpimą su kilimo pojūčiu, tiek kiek malonu. Įkvėpkite veidu. Nepaprastas kilimo, lengvumo, skrydžio pojūtis. Vėliau įkvėpkite kaklu. Išlaisvinkite jį skrydžio, lengvumo prana. Vėliau taip kvėpkite krūtine, rankomis, pilvu, kojomis. Svarbiausia sąlyga neskubėkite, išgyvenkite pakilėjimo, skrydžio palaimą palaipsniui. Praktikuojant, po kurio laiko, vieną dieną pastebėsite, kad galite kvėpuoti skrydžiu, pakilėjimu visu kūnu. Arba galite kvėpuoti taip lyg prie jūsų kūno būtų pridedamas dangaus siurblys. Prie tos vietos kur pridedamas siurblio galas, ta vieta įtraukiama į dangų... Ir ištirpsta jame... Neužmirškite silpnų savo kūno vietų. Kvėpuokite jomis, gyvinkite jas skirtingomis pranos būsenomis. Jos didenybė,  prana ir skirtingos jos kokybės, pripildys gyvybinės energijos ir gydys jus.

Kasos meridiano būsenos

arba Jaučio būsenų treniruotė

 

Dydvyriškumas

 

Žemės energija, masyvumas, sveikatos dvasios pajauta, vidinis pasitikėjimas, stiprumas. Jausmas, lyg kūnas pildosi žemės jėga, sveikata, stiprumu. Išgyvenkite tai.

Sekantis etapas. Dydvyriškumas, pakilėjimas, viską galiu, jokių abejonių, platūs užmojai. Nepaprastas pasitikėjimas savo jėgomis. Galybės, savo beribiškos jėgos pajauta. Naujo gyvenimo, pagrindo, statybos. Ėjimas pirmyn. Begalinis ryžtas kažką didingo nuveikti. Įkvėpimas veiklai. Prasiveržimas. Fiziškumas. Svarmenų kilnojimas.

Geras pavyzdys Žana Dark vedusi vyrus į mūšį. Kariuomėnės vadas, uždegantis  pasitikėjimu savo jėgomis. Komandos treneris įkvepiantis pasitikėjimo ir ugnelės prieš varžybas. Taip galima pasiekti maksimumą savo jėgų apraiškos.

Muladharos čakros pajauta. Jos užpildymas, žemiškumu, stiprumu, sveikata, jėga, pasitikėjimu.

Jėgos Pranos pajauta. Kvėpuoti kiekviena dalele sodrumu, stiprumu, tvirtumu, jėga, stiprybe. Kvėpavimu, palaipsniui išmoksite visu kūnu kvėpuoti, "gerti" stiprybės, pasitikėjimo dvasią. Medituokite įvairius įįvykius, kuriuose norėtumėte turėti šią dvasią. Be minčių ir kuo ilgiau išgyvenkite kokybines būsenas. Jūsų meistriškumas gyvenime pasireikš tada kai į įvykius reaguosite ta dvasia kuria norite. Tai ir bus tikroji jūsų laisvė. Įšorė jus mažiau skaudins, išmokus užsipildyti tomis būsenomis kurias praktikuojate. Palaipsniui išmoksite "laikyti" savo jėgos centrą - dvasią.

Energija

 

Energingumas. "Žaibavimas". Degimas noru kažką veikti. Jaunatviška energija. Fiziškumas, sportas, žaidimai, kovos menai. Aktyvumas. Greita reakcija.

Užstrigę šioje fazėje perdega, perkaista. Takihardija, širdies permušimai, Pakilęs spaudimas. Nemoka nurimti, atsipalaiduoti, atgauti jėgas. Pasidaro nervingi, irzlūs, kritiški, pikti. Atranda su kuom pasiaiškinti santykius jėga. Per daug karštas, per nelyg greitai užsidegantis. Padidėjęs aktyvumas. Darboholikas. Laiku nemokant sustoti seka infarktai, širdies maudimas, išsekimas. Išsigelbėjimas, perėjimas į širdies meridiano kokybę.

Širdies meridiano būsenos

arba Dvynio būsenų treniruotė

 

Švelnumas

 

Švelnumas. Kūdikis ant rankų. Motiniška švelni šypsena. Švelnus, švelnus prisilietimas. Apsikabinimas. Sustojimas. Rūpesčių, darbų paleidimas. Švelnumo, minkštumo energijos pajauta. Ši energija atpalaiduoja, ištirpdo kietumus viduje. Šios energijos šaltinis krūtinės plotas, anahata čakra. Krūtinės plotą pripildykite šypsenų, palaimos, malonumo. Būkite švelnūs ir šypsokitės visu kūnu. Stebėkite kaip ši energija pakeičia jus. Kaip pasikeičia kvėpavimas, laikysena, vidinė pasijauta.

Gerumas, širdingumas

 

 Švelnumo ir gerumo būsenos labai panašios, tarsi sesės dvynės, kurias atskirti sunku. Išmokę savyje sukurti šias būsenas, mokinkitės erdvę namuose pripildyti šypsenomis, gerumu, meilės būsena.  Meditatyviu žvilgsniu, gerumu, šypsenomis pildykite namų daiktus... Lovą ant kurios sėdite... Baldus...  Sienas... Tik neskubėkite... Pradėsite jausti, kad jūsų kambaryje, nepaprastai gera būti. Ateinančias mintis paleiskite kaip debesėlius, vis labiau ištirpdami šypsenose. Tampate šypsenomis, palaima... Šaltiniu iš kurio trykšta gerumas... palaima...dieviška meilė...  

Atleidimas

 

Atleidimo, atsiprašymo, atgailos būsenos. Svarbu ne tik atleisti kitiems, bet ir sau. Kai ateina noras verkti, verkite. Tik nekiškite proto, verkite, nes verkimas su mintimis ir gailesčiu sau jūsų nepakels. Vaikai moka verkti. Po verkimo, jie vėl šviesūs ir lengvi. Atgaila turi padėti gyvenimui, o ne jį sunkinti. Verkimas minkština iš vidaus, paleidžia vidinius mazgus, kietumus tirpdo druskas, ataugas. Neužkietėkime. Samurajai nugalėję priešus, krenta ant žemės ir verkimu save. Jei nesuminkštins savęs, gyvenime kariaus. Galite išmokti verkti kiekviena kūno dalele, organu, slanksteliu, sąnariu. Verkiame tam, kad save suminkštintume, nes gyvenimas nevyksta pagal mūsų norus. Suminkštinę save tapsite dar džiugesni ir šviesesni. Ir dėkosite Gyvenimui, kad atsiuntė problemas, nes dėka jų  išmoksime atleisti, paleisti...

Plonosiosios žarnos meridiano būsenos

arba Vėžio būsenų treniruotė

 

Džiaugsmas, laimingumas

 

Atostogų, laisvės, rūpesčių paleidimo jausmas. Džiaugsmas, saulėtumas. Laimingumas. Kūno ir psichikos lengvumas. Capueiro, parkour, šokis. Vergai negrai vakarais grodavo, šokdavo. Tai yra tikra laisvė kai tu gali džiaugtis gyvenimu, kad ir koks jis bebūtų. Kai tu gali šokti, džiaugtis ar toks gali būti nugalėtas. Toks nejaučia pralaimėjimo. Šviesumas, šypsena veide. Vaikiška ištvermė, ne dėl to kad reikia, o dėl to, kad įdomu. Kontaktiškumas. Neigimo nebuvimas. Gyvenimo šokis. Pasidžiaukite gyvenimu. Pašokite, pastrikinėkite kaip vaikai. Pasidžiaukite Gyvenimu be priežąsties. Švęskite Gyvenimą. Jam nieko nereikia - jis tobulas. Ir jūs tobuli, jums nieko netrūksta. Jūs dievo vaikai, kaip jums gali ko trūkti. Kaip anksčiau to nematėte. Cha, cha... Ar vaikams ko trūksta? Ne. Jiems viskas tarsi užburta ir be galo viskas įdomu. Kai viskas įdomu, atsiveria visos paslaptys, visi vartai. Ieškokite dangaus karalystės, o visa kita jums bus pridėta.

Kai yra ši saulėta būsena, labai greitai, kaip vaikams, pasileidžia nuoskaudos, tirpinami stresai. Ir vėl gyvenimas įdomus, šviesus, beribis. Kas nustojo džiaugtis, kas šių būsenų neturi, tuos užgraužia rūpesčiai dėl duonos kasdieninės ir dėl visko. Deja verta pastebėti, kad tai savo primesti rūpesčiai, pačiam sau. Ir taip sunku iš tos savo painelynės išsinarplioti. O viskas taip paprasta. Grįžti į šviesą, į džiaugsmą, saulėtuma. Laimingumo būsena naturali. Joje gyvena visa gamta. Jai gera būti, gyventi čia ir dabar.

Tikslų, aistrų vedamiems žmonėms tai nesuprantama, nes jie gyvena tik ateitimi, vydamiesi nepavejamą savo proto sukurtą miražą. Kai tikslas pasiekiamas tas jausmas sprogsta, o juk buvo laukiama tiek daug. Ir vėl naujas tikslas, dažnai, iki savęs išsekinimo, išsunkimo, sveikatos  ir gyvenimo džiaugsmo praradimo.

Šlapimo pūslės meridiano būsenos

arba Liūto būsenų treniruotė

 

Skrydžio, Plėtimosi, Meilės būsena

Atsivėrimas įšorei. Plėtimasis ir ištirpimas joje. Tampate visaperskrodžiačia meilės, palaimos erdve. Skrydis. Spinduliuojanti, meditatyvi meilės palaima iš kūno į visas puses. Laikas sustoja, viskas yra meilė… Ištirpimas Joje, ervėje, meilėje, palaimoje, šviesoje einančioje iš kūno.

 

Erdvė, Platybė, Beribiškumas

 

Meditatyvus plėtimasis. Beribės erdvės pajauta. Beribio savęs pajauta. Skrydis. Vidinis atradimas, kad esate ne tik kūnas. Ir nėra, kur jūsų nebūtų. Esate viskas. Intelektas, mąstymas išnyksta, užleidžia vietą savo tikram šeimininkui – dvasiai, buvimui, esačiai… Pojūtis lyg grįžot iš ten iš kur atėjot. Ši būsena rytuose vadinama “grįžimas namo”. Šioje būsenoje viskas susiję nematomom gijom, viskas persmelkta, viskas Viena. Dabar jūs nepasakysite kas esate, nes jūs esate viskas ir visame.

 

Inkstų meridiano būsenos

arba Mergelės būsenų treniruotė

 

Linksmumas, energingumas, juokas

 

Išdykumas, linksmumas, kvailiojimas, juokas. Šokite, strikinėkite, juokitės, dūkite namie. Įvairių spalvų ir būsenų gyvenime reikia, nuo to jis tampa tik spalvingesnis ir įdomesnis. Gaminkitės vitaminą C ;))))). Jei plaučiuose yra gleivių, nešvarumų po juoko atsiranda lengvas dusuliukas, tiesiog išsikosikite.

 

 

Perikardo meridiano būsenos

arba Svarstyklių būsenų treniruotė

  

Atsipalaidavimas, poilsis, ramuma

 

Darbų, reikalų, minčių, rūpesčių paleidimas. Poilsis, atsipalaidavimas, jėgų atgavimas Meditatyvumas prie židinio. Gėrėjimasis saulėlydžiu. Mėgavimasis kūno atsileidimu, relaksu. Ramumos, vidinio šiltumo, taikingumo, komforto jausmas. Vidinė rami, tingi palaima. Įtampa nuslūgsta, kūnas atsileidžia, sušyla, aptingsta. Ši poilsio fazė yra kaip energijos prisipildymas, jos kaupimas.

Ši ramumos dvasia - šeimos pagrindas. Iš jo išplauks pasitikėjimas savimi ir pasauliu. Ši fazė pasireiškia charakterio minkštumu, nekonfliktiškumu, sutarimo paieška, kad visiems būtų gerai. Ši būsena - garantija šeimai, kad šeimoje viskas yra gerai. Jei šeimoje kariaujama, tvyro įtampa, kūnas ir psichika nepailsi, neatsipalaiduoja, žmogus neatgauna jėgų. Gresia darbingumo sumažėjimas, vis greičiau ateinantis nuovargis: nepasitenkinimas, gyvenimo džiaugsmo praradimas, galų gale išsekimas - fizinis ir psichinis. Jei šeimoje nebus ramybės, santaikos jausmo, vaikai į pasaulį žiūrės nepatikliomis akimis, nepasitikės juom. Tyla, vidinė ramuma - tai saugumo, harmoningumo jausmas pačiam sau, šeimai, visiems. 

Aukščiausias meistriškumas išlavinti tokią ramybę, kad net sunkiose situacijose jos neprarastum. Tai bus tikros ramybės atradimas. "Bepigu pamilti gera, pamilk blogą"- kaip sakydavo Kristus. Bepigu jaustis ramiam kai viskas gerai, bet kai tvyro įtampa ir gali pajausti ir valdyti ramybę, vadinasi ją praktikavai ilgus metus. Tai už dyką neduodama. Daug kas norėtų gyvenime jausti bepriežąstinę meilę, ramybę, džiaugsmą, palaimą. Tačiau retą atrasi, kuris praktikuoja šias dvasines savybes. O kiekvienas nori būti laimingas, bet be šių būsenų laimingas nebūsi, net jei turi turtus, ar visuomenės pripažinimą. Dvasinės būsenos nenuperkamos, nepaskolinamos. Net turėdamas jas kitam nepadovanosi.

Mokinkitės pajausti palaimingą ramybę savyje... Atraskite lygų, vienodą ramybės ritmą. Pajutę ramybės dvasią, mokinkitės ja pamaitinti kiekvieną kūno dalelę: odą, sąnarius, organus, kaulus. Kūnas taps pulsuojantis tylia meditatyvia ramybe... Vėliau nepaprastą ramybę paskleiskite po namus. Dievišku ramumu apglėbkite namiškius, daiktus... Tapkite meditatyvia, tylia, ramia namų aura...

 

Trijų apšildytojų meridiano būsenos

arba Skorpiono būsenų treniruotė

Nauja, neįprasta, mistiška, paslaptinga

 

Laukimas iš gyvenimo kažko naujo, neįprasto, paslaptingo ir mistiško. Patekimas į naują erdvę, lyg įeitumėt pro naujus vartus, į naują pasaulį. Į naują pojūčių, išgyvenimo pasaulį, kur viskas taip pat pasikeičia, tarsi čia būtum patekęs pirmą kartą. Į dar vieną savo Aš atspalvį. Jį žavi sensacijos, stebuklai. Šioje būsenoje žmogus tarsi užburtas, jis stovi prie slenksčio, savo gilesnio Aš… Ir šias duris atidarys ilgesys naujo gyvenimo, naujų savybių trauka. Tai užburia, įkvepia, sužavi. Šis ilgesys atveria mokymus, kurie yra mūsų viduje, o įvairios mokyklos ir mokytojai reikalingi tik tam kad įžiebtų kibirkštį. Ši būsena, atranda įšeitį, iš bet kokių gyvenimo situacijų. Ši būsena duoda žmogui įvairius, naujus, neįprastus sprendimus, variantus. Be susižavėjimo, be vidinio įkvėpimo, be nuostabos būsenos "aaa" nebus nuostabių atradimų, įšeičių variantų iš aklavietės. Be žodelio ''eurika" nieko naujo negimsta. Kūryba ateina iš įkvėpimo, o jūs pats didžiausias savo kūrynys. Įėję į mistišką, užburiančią būseną, kuo ilgiau būkite nežinojimo būsenoje, laukiantys stebuklo, "užburti", šiurpuliuojantys, ateinančio naujo "uh". Visa erdvė tampa tarsi įmagnetinta, gyva, mediitatyvi, paslaptinga. Ir po kurio laiko gaunate atsakymą-žinojimą, kokios naujos būsenos jums reikia problemos sprendimui. Atsakymas gali ateiti ir ne per vieną dieną, bet nauja būsena tampa raktu-sprendimu. Sekantis etapas šią būseną auginti. Žiūrėdami į problemas, mokinkimės įšeities, ieškoti dvasia, nauja meditatyvia būsena. Mes įpratę problemas spręsti intelektu, bet besiblaškantis intelektas retai kada atranda įšeitį-sprendimą gyvenimo naudai. Jei gyvenimas nuobuodus, vadinasi nusibodote patys sau. Atsinaujinkite. Naujos savybės jumyse, trepsėdamos laukia atsiskleidimo. Senasis mūsų "aš" sako, kad pasikeisti yra sunku.Jis teisus. Be įkvėpimo, susižavėjimo tai neįmanoma. Paleiskit intelektą, atskleiskit dvasią. Ji viską gali. Įkvėpkit oro su žodeliu "ak", atsiverkit gyvenimui ir į nuostabią, vidinę kelionę.

Tulžies meridiano būsenos

arba Šaulio būsenų treniruotė

 

Intuityvumas, pajauta, tiesioginė žmonių pajauta, tiesioginė matymo ir žinojimo būsena be intelektualinių koncepcijų. Gili, meditatyvi, įsiklausymo būsena. Gamtos, žmonių pajauta. Magiškasis pasinėrimas, įsiklausymas ir "ištirpimas" aplinkoje: žmonėse, medžiuose, žolėje, akmenyje... Meditatyviai stebint aplinką gimsta viduje mantra -  "aš tavy, tu many, aš tavy, tu many, aš tavy, tu many"... Susitapatinat su aplinkos objektais ateina neįvardijama palaima, prasiplėtimas ir pajauta savęs naujo. Mokymasis gali būti ne tik intelektinis (gaunant žinias skaitant) Išorinis kūnas, II-asis kūnas pradedamas jausti kaip ir vidinis, I-asis kūnas. Tikėjimas neįprastomis galiomis viduje ir išorėje. Medituojant ateina naujos imformacijos mistiniai potyriai, kurių neperduosi intelektu.

 


Kepenų  meridiano būsenos

arba Ožiaragio būsenų treniruotė

 

Tikslo siekimas, konkretumas.

     Copyright 2008 Joga.
Visos teisės saugomos