Prana iš sanskrito verčiama energija, jama - darbas, Pranajama - darbas su energija. Dažniausiai  tai būna tik kvėpavimo pratimai. Deja, pavadinimas tas pats. Aš pavadinčiau PRANAJAMA - darbas su energija, ir pranajama - tiesiog kvėpavimo pratimai. Ar norite išmokti kvėpavimo pratimų, ar norite atrasti savyje papildomų savybių. Ieškantiems gilumos. PRANA tai dievo vardas. Tai nepaprastas kvėpavimo malonumas. Malonumas priklausys nuo jūsų gyvenimo kokybės. Ar tai paprastas malonumas, žmogiškas, ar dievų malonumas. Patyrę dievų malonumą, patys tampate dievais. Jūs išnykstate. Lieka tik kvėpavimo palaima. Protas išnyksta. Jūs tapote kvėpavimas. Dievo kvėpavimas. Galite išmokti kvėpuoti Dvasia, meditatyviai. Jūs galite kvėpuoti Ramybe, Meile, Gyvybės Dievu, Šviesa, Palaima, Gyvenimo nesustabdoma jėga. Įvairiomis dieviškomis būsenomis pildyti kiekvieną kūno dalelę. Kai kiekvieną kūno dalelę užpildysite palaima, pradėsite šviesti. Pajausite, kad jums gera būti savyje. Kai gerai jausitės, gerai jausis ir jūsų organai, dirbs visos funkcijos. Šį kvėpavimą galima pavadinti dvasiniu, dievišku, meditatyviu. Svarbiausia pradėti nuo pajautos, nuo dvasios. Nė žingsnelio praktikose be malonumo. Jus pradės auginti dvasia, meditatyvumas. Atsiduokite jų globai. Ieškokite šio prieglobsčio. Nuo šio kvėpavimo priklausys jūsų pasitikėjimas savo sąvastimi. Jūsų pačių giliausiu mokytoju - jūsų viduje. Praktikuojant ateis momentas, kai suprasite, kad Buda, Dievas, dvasia - visada šnabždėjo, niekada nepaliko Jūsų vidaus.

Praktikuodami atrasite vis daugiau Pranos kokybių. Sufijai sako "kuo arčiau dievo, tuo daugiau ekstazės". Taip ir su kvėpavimu. Kuo giliau į meditatyvumą, tuo arčiau dieviškos Pranos potyrių. Kvėpavimas, be abejo, gali keisti mūsų gyvenimą. Jeigu kvėpavimu sukursite sau naujas, šviesias būsenas, jūsų gyvenimas pasikeis. Išmokus kvėpavimu, savyje užlieti ramumu, meile, šviesa, ir kitomis dvasinėmis kokybėmis, pagerės sveikata. Grįž šviesios emocijos, gilesnis meditatyvumas, buvimo jausmas. Palaipsniui išmoksite išsiderinus save gražinti į harmoningą būseną. Taip po truputį atsiras pasitikėjimas savimi, kad jūs patys sau galite padėti. Tai labai svarbu. Didysis guru visada buvo jūsų viduje. Ir mokytojas žadins, kad ieškotumėt mokytojo ne tik išorėje, bet ir savo viduje. Budizmas, daosizmas, upanišadų žinios atsirado, dėka to, kad mokytojai gilioje meditatyvioje būsenoje išgyveno tiesas, kurias vėliau užrašė. Indėnai, šamanai sako "kai pasinersi į didžiąją dvasią, gausi visus atsakymus". Nuo gilumos priklausys kiek atrasi dvasinių lobių.

Pradžioje išskirkite keletą kokybių. Tai bus in ir jan. In iškvėpimas, jan - įkvėpimas. Kai žmogus pakylėtas, kai džiaugiasi, kai laimingas jo įkvėpimas darosi ilgesnis. Tai jan kvėpavimas. Nuo nuostabos ir gilesnio įkvėpimo atsiveria krūtinė, širdis, plaučiai. Į gilesnį įkvėpimą įveskite meditatyvumą. Prisiminkite, kai miške, kalnuose ar prie jūros norėjosi giliai įkvėpti. Mintys pačios "atsijungs". Ateis noras įkvėpti dar ir dar. Įkvėpkite nepaprastą švarą, skaidrą, gaivumą. Kiekviename įkvėpime neatsiskaninama žviežuma. Pildykite kiekvieną kūno dalelę, ląstelę. Pajusite, kad nepaprasta kokybe kvėpuoja kaulai, oda, stuburas, širdis, kepenys, plaukų šaknys... Kol jūs patys tampate nepaprastu, šviežiu, skaidriu kvėpavimu. Po vieno įkvėpimo trokšite, kito įkvėpimo. Švaraus, skaidraus. Viskas taps neapsakuomuoju. Po šios patirties, Jūs ieškosite, tik Patirties. Pajausite, kad po gilaus išgyvenimo jūsų esmė keičiasi. Transformacija prasideda tik po kokybinių išgyvenimų. Norint, kad Tai įsišaknytų jūsų gyvenime, reikės kasdienės dvasinės praktikos. Kai išmoksi pasinerti į patį...Pasinėrimą, gyvenimo vartai pradės atsiverinėti. Ateis prabudimo momentai kai pačios paslaptys išsilukštens.

     Copyright 2008 Joga.
Visos teisės saugomos