Genutė Privedienė   Dienraštis ''Vakarų ekspresas"      

Liga - galimybė pažadinti stebuklą

           

           “Blogai, jei gydytojas ligoniui pasako : liga neišgydoma. Žmogus susitaiko, nebeieško, nebesistengia pasveikti. Svarbu tikėti - tada organizme gali įvykti stebuklas. Tik pakeitus mąstymą, emocijas , pasikeis ir gyvenimas. Rytų filosofai sako: per ligą Dievas kalbasi su tavim; kuo sunkesnė liga - tuo jis arčiau tavęs, tuo daugiau galimybių save pakeisti. Pasinaudokime ligų duotu šansu”, - kalba Klaipėdos klubo” Kelias į save” vadovas Arūnas Jonuškis.

           

            Septynerius metus Palangos sveikatos mokykloje,  septynerius metus Klaipėdos III amžiaus universitete, penkioliką metų Klaipėdos klube ”Kelias į save” dėstęs Rytų filosofiją ir mokęs jogą , šiandien jis savo žinias skleidžia važinėdamas po Lietuvą ir skatindamas žmones vidinių sveikatos resursų ieškoti savyje. Išleidęs knygutes apie sudžok (plaštakos ir pėdos ), aurikulio (ausies) terapiją, jis planuoja nudžiuginti savo pasekėjus ir meditacinio kvėpavimo, jogos, cigun, kitų saviugdos praktikų vadovėliais.

Su džok terapija

            Paprasčiausias, lengviausias ir pigiausias būdas kuriuo žmonės gali sau padėti pasveikti - sudžok arba aurikulio terapija, t.y. taškinis plaštakų, pėdų ar ausies masažas , - pasakoja Arūnas.

            Tai Pietų Korėjos mokslininko profesoriaus Pak Dže Vu sukurta terapija, besiremianti principu, kad visa , kas egzistuoja visatoje, turi informaciją apie visą visatą - taip pat kiekvienas kūno organas turi atitikmenis kituose kūno taškuose. Taškinis plaštakų pėdų ar ausų masažas pagal Pak Dže Vu sukurtas sistemas harmonizuojamai veikia visus organus. Tai efektyviausia taškinio masažo sistema iš visų kitų ankščiau sukurtųjų.

            Jei kokio organo veikla sutrikusi - jo atitikmens taškai delnuose bus skaudūs. Skaudamo taško maigymas duos geriausią poveikį. Galima juos maigyti pirštais, specialiomis lazdelėmis, specialiai sukurtais sudžok masažuokliais.

Patys įsitikina veiksmingumu

            Video įrašas iš susitikimų su Lietuvos žmonėmis byloja , kad atkakliai masažuojant taškus delnuose, pėdose  ar ausyse įveikiamos sunkiausios ligos. Žmonės pasakoja, kaip vienam pagerėjo regėjimas, kitam išnyko hemorojus, alergija, virškinimo sutrikimai, trečiam nustojo šalti kojos, išsitiesė sąnarių ligos surakinti pirštai, normalizavosi spaudimas. Ir taip toliau. “Ateina sergančių žmonių, kurie iš pradžių nelabai tikisi, kad galiu jiems padėti. Jie sako :“man tai nepadės, neįmanoma padėti, daug specialistų aplankiau...”Sakau jog masažuoti taškus reikia atkakliai, su tikėjimu - anksčiau ar vėliau pajusite pagerėjimą. Jei jie pamato video įrašus, kad rezultatai geri ir tiems, kurių daug didesnės problemos, patiki ir ima dirbti.

             Ligą nepagydomą padaro ir žmonių įsitikinimas, kad ji nepagydoma. Žinau ne vieną atvejį, kaip tikėdamas sėkme sunkiai sergantis žmogus išbandė įvairius sveikatinimosi būdus ir, visų nuostabai, pasveiko. Galima įveikti visas ligas, net ir vėžį,- įsitikinęs Arūnas. Vienas pasaulyje pripažintas gydytojas yra sakęs, kad vaistai nuo vėžio padėdavo tik tada, kai ligoniui buvo įteigta, jog jie padeda.”

Metodas visiškai saugus

            Ar taškų masažas tinka sergant visomis ligomis, ar negali suaktyvinti ir auglio? ”Atitikimo sistemos skiriasi nuo bioktyvių taškų. Pak Dže Vu savo metodika gydė ir vėžį. Taigi galima tai daryti. Net pagal tradicinę kinų meridianų sistemą galima. Nors gydytojai dažnai pyksta, sužinoję, kad jų pacientai tai daro. Bet tik todėl, kad patys nežino šitos sistemos”.

            Sudžok ir aurikulio terapija visai nekenkia, net jei neradęs skausmingų taškų veiksi kitus. Tik būna , kad pradėjus masažuoti atitikimo tašką, liga paaštrėja. Dažniausiai tiems, kurių sveikatos problemos tikrai rimtos. Kai kam paaštrėjimas gali trukti net kelias savaites.

            Arūnas prisimena, kaip moteris skundėsi nuolat šąlančiomis rankomis ir kojomis. Kai su sudžok masažuokliais pradėjo aktyvinti kraujotaką, galūnės užšaldavo dar daugiau. Bet ji nesustojo, neišsigando, dirbo toliau. Ir rezultatai nudžiugino: po kelių savaičių kraujo cirkuliacija ėmė aktyvėti.  

           Būna, žmogus nežino, kur jo problema, ir ima masažuoti visą delną. Tuomet ima skaudėti net ir ten , kur anksčiau neskaudėjo. Organas gavo dėmesio, ėmė valytis. Nereikia bijoti - per kelias dienas tai praeina. “Žaisti “,t.y.masažuoti taškus, - užtenka 5 - 15 minučių per dieną. Esant rimtoms problemoms - daugiau. Išimtis - širdies atitikmuo, jo ilgai masažuoti negalima.

Ieškok rezervų savyje

            Kuo jogo propaguojami pagijimo būdai skriasi nuo tų, kuriuos siūlo tradicinė medicina?”Atsakysiu klausimu: kodėl medikai pirmauja pagal sergamumą? Aš nesutikau žmogaus , kuris kuo daugiau gertų vaistų , tuo labiau sveikėtų. Ši medicina nestiprina organizmo, ligą bando nugalėti vaistais. Kad skrandis virškintų maistą - skiriami fermentai. Bet jei keletą minučių pamasažuosi skrandžio taškus - skrandis suaktyvės ir pats suvirškins. Trūksta hormonų? Geriamos tabletės, nuo jų hormoninės liaukos aptingsta ir nebedirba. Veikiant endokrininių liaukų taškų atitikmenis, hormonai patys ima gamintis. Taigi taškinis masažas stiprina, mobilizoja organizmą”.

            Kaip Arūnas vertina ekstrasensų, bioenergetikų veiklą? “Pozityvu tai , kad jie padeda žmogui užsikabinti už gyvenimo. Turiu ir aš jų savybių , bet nesistengiu gydyti kitus, tik išskirtiniais atvejais, kai žmogui skubiai reikia padėti.  Praktikumo metu išmokinu mokinius pajausti skirtingas energijas ir jas valdyti. Sveikstant imama tikėti savimi ne mažiau nei mokytoju.

           Žmogus pats turi lavintis. Taip pat ir mokant taškinio masažo - parodau , kaip daryti , ir žmogus pats turi dirbti. Ne visi to nori - kiti linkę, kad aš viską už juos padaryčiau. Jokios naudos nėra iš to, kad aš noriu labiau už jį. Pats žmogus turi dėl savęs stengtis. O kai kurie bioenergetikai, stengiasi pririšti žmogų prie savęs, sakydami, kad išspręs visas jo problemas. Tai per didelis garbės ir pinigų siekimas.

            Ekstrasensai atėjo iš liaudies, atrado savo galias, kai reikėjo namuose padėti artimui, kai su didžiule meile ar malda dėdavo rankas ant ligonio ir pagelbėdavo. Iš kur ta stipri jų energija? Ji tame, kuris pats stiprus, kuris perėjo ugnį ir pragarą, įveikė tokius sunkumus, kurių kiti neįveikia.

Puoselėk teigiamas emocijas

            Arūnas įsitikinęs: liga naudinga tuo, kad priverčia mus atkreipti dėmesį į savo kūną, susirūpinti puoselėti jį. Į bažnyčią einame kai mums blogai. Ir sveikata imam rūpintis, kai ji sutrinka. Organizmas nusilpsta tada, kai per mažai patiriame džiaugsmo, malonumo. Jei tu blogai jautiesi - blogai jaučiasi ir tavo organai. Kad jie pasveiktų, turi kurti savyje teigiamas emocijas.”

            Jogas sako sutikęs ne vieną verkšlenantį, gyvenimu besiskundžiantį žmogų. Dėl visko kaltinantį aplinkinius, tik ne save. Toks žmogus neieško rezervų keistis, nenori prisitaikyti prie to, kas yra. Pats Arūnas ne vieną savo sunkią broblemą įveikė vien tik susikūręs savyje sveikatos, džiaugsmo, ramybės, atleidimo, dvasinio pakylėjimo būseną. Tam tarnauja unikalios jo paties sukurtos meditacijos.

Pasikeisk

            Tik visiškai pasikeitęs žmogus gali pakilti iš nepagydoma liga laikomos ligos patalo,- mano  Arūnas. “Transformacija prasideda pakeitus suvokimą, mintis. Visų pirma nustok ieškoti kaltų. Jei neturi darbo - manyk , neturi tam tikrų savybių, kad darbą gautum, nekaltink aplinkos. Pakeisk save, atrask naujus sugebėjimus, naujus įgūdžius. Jaučiamės per mažai mylimi sutuokinio , bet nė vienas nesakom, kad patys per mažai mylim.

            Atleisk visiems, paleisk pyktį , nuoskaudą prisirišimą, - paleisk viską, eik su palaima, eik su meile. Deja, kai kurie ir mirdami negali to padaryti.”

            “Kai žmogus atranda savyje optimizmą, sako:” tiek dauk atsivėrė, tiek visko noriu išmokti”. Kas mus kitas pakels, jei ne mes patys? Ir Kristus ne visus išgydė. Kodėl? Nes kiti tuo netikėjo. Ir dabar tas pats: vienas su nuodu gyvenimą randa, kitas su maistiniais papildais į kapus nuvažiuoja. “Visišką pasikeitimą, naujus išgyvenimus, postūmį į naują erdvę, pasak pašnekovo, garantuoja meditacijos, joga, specialios kvėpavimo metodikos, sukūrimas sau teigiamų dvasinių būsenų meditacijos pagalba. Viso to galima išmokti. Jeigu tik, žinoma, nori. Jei geidi gyventi.  

 

     Copyright 2008 Joga.
Visos teisės saugomos