Su džok paprasta, pigu, efektyvu.

 

 

Jolanta Juškevičienė. Klaipėdos dienraštis

           

Kalbamės su džok specialistu, praktikuojančiu šią metodika nuo 1994 metų, klubo ,,Kelias į save‘‘ vadovu Arūnu Jonuškiu, trijų knygų apie su džok terapiją autoriumi. Kurios vienas iš pradininkų Lietuvoje esate Jūs, skamba gana paslaptingai ir sudėtingai. Kas tai?

           

           Su džok terapija sukūrė Pietų Korėjos mokslininkas Pak Dže Vu. Korėjiečių kalboje ‘‘su‘‘ reiškia delnas, “džok‘‘ pėda. Su džok terapija sukurta remiantis principu, kad mažoje dalelėje yra informacija apie visą organizmą. Pavyzdžiui, senovės egiptiečiai ligas diagnozuodavo iš akių rainelės, senovės kinai iš veido, vėliau iš ausies. Tibete gydytojui pakakdavo apžiūrėti lūpas, o Indijoje liežuvį. Žmogaus kūne yra daug atitikimo sistemų, todėl iš vienos kūno dalies galime gauti informaciją apie žmogaus būklę. Atradus vieno ar kito organo pakitimus atspindinčius taškus, šie būna skausmingi. Tai mūsų vidaus kalba su išore. Veikiant taškus, į organą yra siunčiama gydomoji elektromagnetinė banga. Organas pradeda sveikti ir atgal į tą patį tašką siunčia signalą. Organui sveikstant skausmas jį atitinkančiame taške sumažėja. Rytietiški gydymo metodai yra skirti sustiprinti organizmo apsaugos mechanizmą.

            Pirmą kartą apie šią terapiją buvo paskelbta 1987 metais. Ji labai greitai išplito dėl svo paprastumo. Aš mokau suaugusiuosius, jie moko savo vaikus ir net 5 metų vaikai jau atranda taškus.           

           

Ką reiškia atrasti taškus? Ar jei mums kažkur pradeda skaudėti, reiškia, kad tą vietą reikia masažuoti?

           

           Yra aklas principas ieškoti skaudžių taškų ir juos spaudyti. Būna, kad žmogui skauda tie patys taškai, kuriuos reiktų masažuoti. Juos norisi trinti,liesti. Tačiau iš pradžių reikėtų suvokti, kaip ši sistema veikia, kaip ir kur ieškoti taškų, kaip juos masažuoti.

            Geriausiai pradėti nuo delnų, nes jie yra panašiausi į žmogų. Delnas, kaip ir žmogus, turi 5 atsikišusias dalis:dvi rankos, dvi kojos ir galva. Jis pats efektyviausias ir suprantamiausias diagnostikai. Ši diagnostika patikima beveik 100 proc.

            Yra medikų, kurie, man nuvykus į kokį nors miestą, pasikviečia paskaitai. Jie paima vieną žmogų ir pradiagnozuoja medicinine aparatūra. Ir tai labai gerai, nes yra galimybė pamatyti su džok privalumus.

Po to ligas diagnozuoju aš. Pasakau visas problemas ir netgi nurodau kokioje skrandžio ar širdies vietoje jos yra. Su džok sistema leidžia atrasti tas silpnas vietas, kuriose liga neseniai buvo arba dar tik bus. Šį organą atitinkantys taškai delnuose pasidaro jautrūs, skaudūs. Sveikstant taškų jautrumas mažėja, o pasveikus visiškai išnyksta. Jei po kiek laiko liga grįžta, taškai delnuose ir pėdose vėl Įsiskausta.

            

Kiek delne yra taškų, kuriuos spaudžiant galima sau padėti?

           

           Suskaičiuoti taškus vienetais yra neįmanoma. Kiekviena delno ar piršto dalis atitinka tam tikrą kūno dalį. Aš tik išmokau žmogų atrasti taškus, o su jais dirba ir save gydo pats žmogus.

            Žmogus gavęs žinių apie šią savipagalbos sistemą, išmoksta  naudotis ir tai gali daryti visą savo gyvenimą. Mano praktikoje yra daug atviejų, kuriuos vadina stebuklais. Girdėti pradėjo apkurtęs vyras. Besiruošianti kelio sąnario operacijai pradėjo vaikščioti be lazdelės. Kita gulėjo tik sėdėdama, nes kitap svaigo galva. Dabar ji jaučiasi 10 metų jaunesnė ir guli kaip visi žmonės. Su džok rezultatus galėjote stebėti per televiziją. Ne vienoje laidoje dalyvavau. Štai Virginija iš Kybartų daugelį metų negalėjo lankstyti pirštų.

Po savaitės masažuojant su džok taškus, pirštai pradėjo lankstytis. Rimantė iš Kaišiadorių po 25 metų pradėjo šokti. Priminsiu, kad šiuos rezultatus pasiekia patys žmonės.

            Jaunystėje garindamas džinsus buvau įgijęs astmą ir dešimtis alergijų. Astmai išsigydyti prireikė kelerių metų. Išsigydžiau ir daug alergijų. Tam prireikė ne vienerių metų. Tiesa, šiek tiek, dar esu alergiškas katėms. Išsigydžiau egzemą. Tai galima padaryti labai greitai ir efektyviai.           

           

Kiek kartų per dieną žmogus turi masažuoti taškus?

           

           Per dieną taškus reiktų masažuoti du ar tris kartus po 5-20 minučių. Širdies taškų ilgiau dešimties minučių nerekomenduojama spaudyti. Jei problemos nėra įsisenėjusios, stimuliuojant taškus, įvairūs skausmai praeina  labai greitai po minutės kitos. Tačiau jei liga įsisenėjusi, pasveikimui, gali prireikti kelių mėnesių, pusmečio, metų.

           

Ar taškus verta spaudyti netgi tada, kai esi sveikas?

           

           Taip, tai puiki profilaktikos priemonė. Gerokai anksčiau, prieš pasirodant ligoms, delnuose ir pėdose pradeda skaudėti organų atitikmenų taškai. Taškai parodys kokie organai, sąnariai, hormoninė, limfinė sistema ar kitos kūno dalys pradeda silpti. Mokėdami su džok, laikas nuo laiko save prasidiagnozavę, mes galime užkirsti kelią ligoms.

           

Kuo su džok terapija skiriasi nuo tradicinės kinų akupunktūros?

 

            Rekfleksoterapeutai adatomis veikdami tam tikrus taškus, pagerina žmogaus būklę, bet jis lieka priklausomas nuo gydytojo. Taškų neveikiant, būklė vėl blogėja. Tad ligonis vėl turi kreiptis į gydytoją. Išmokęs su džok terapijos, žmogus tampa pats sau gydytojas. Delnas juk visada su mumis.

 

Kaip žmonės priima šią terapiją?

 

Yra įvairių. Vieni kritikuoja, kitus domina naujoves, kiti iš smalsumo. Daug turėjau atvejų, kai šaipydavosi ar būdavo priešiškai nusiteikę. Kai juos pradiagnozuodavau, numalšindavau skausmus, nuomonės pasikeisdavo. Naturalu, su naujovėmis reikia susipažinti, ištirti. O kai matai, kad tai veikia, abejones išsisklaido. Be abejo, kad pasiektų norimą rezultatą, prireiks nuolatinio, reguliaraus darbo. Kuo problema senesnė tuo daugiau nuoseklumo ir darbo.

  

Ar nėra nepageidaujamo, šalutinio poveikio?

 

Šalutinio poveikio nėra, išskyrus tai, kad pasidaro lengviau. Kai būna problemos su  širdimi, kartais, spaudant  taškus, pačioje pradžioje žmogui darosi silpna. Pabrėžiu - tai tik būna pačioje pradžioje.  Ypač, kai yra senos ligos, būna paaštrėjimų. Kartais, yra buvę keli atvejai, kai paaštrėjimai buvo net tris savaites. Tačiau, abejais atvejais, geri rezultatai vėliau džiugino.

 

Ką palinkėtumėt skaitytojams?

 

Sveikatos. Ir priminti, kad sveikata jūsų rankose.

 

     Copyright 2008 Joga.
Visos teisės saugomos