Dvasinių praktikų, vidinių pokyčių ir atradimų vasaros stovyklos 2019 m:

Stovyklų datos:

1 stovykla Liepos 1-7d.,
2 stovykla Liepos 22-28d.,
3 stovykla Rugpjūčio 6-9d.


Sąmoningas būsenų lavinimas dvasinių praktikų metu
Stovyklose dalinsiuosi savo ilgamete patirtimi. Turiu savo aiškią praktikų kryptį, įvairiomis dvasinėmis praktikomis lavinti vidines pajautas, išgyvenimus, gilias būsenas. Mano praktikų kelias prasidėjo 1980 metais. 1989 metais pradėjau praktikuoti Tian Šan meridianinės praktikos stilių atneštą į vakarus mokytojo Don Men. Pradėjęs jausti ir valdyti meridianų skleidžiamas energijas ir būsenas sukūriau naują praktikos stilių būsenų jogą, būsenų ci-gun’ą, būsenų kvėpavimą, būsenų meditacijas, būsenų masažus. Šių praktikų esmė išmokti pajausti meridianų energijas ir jų skleidžiamus gilius jausmus ir būsenas dvasinių praktikų metu. Dinaminėse būsenų meditacijose, būsenų jogoje ir ci-gun’e galite išmokti judesio pagalba po kūną sąmoningai valdyti įvairius gilius jausmus. Kvėpavimo metu galima išmokti sąmoningai kvėpuoti įvairiomis dvasinėmis būsenomis. Masažo metu galima išmokti būsenas perduoti delnais.
Mūsų kūne yra 12 meridianų ir šimtai būsenų, kurias skleidžia šios energijos. Meridianines energijas pajausti nėra sudėtinga, tai gali kiekvienas. Užsiėmimus vedžiau ir moksleiviams ir senjorams. Nežiūrint į amžių visi gali patirti gilius jausmus. Gilūs jausmai ir būsenos padeda išgyventi meditatyvumą, vidinę dvasinę palaimą. Praktikuojančiam meditatyvumas, gilūs jausmai vis labiau įsismelkia į jo kasdienybę. Meditacija - tai gilių jausmų ir būsenų patyriminis pasaulis. Vieni meditaciją vadina tada, kai patiria Dievą visur, visame, visuose. Kiti - kai nuramina mintis kvėpavimu, ar patiria tuštumą, būseną “čia ir dabar”. Kiti - kai patiria susiliejimą su visata, kai patiria beribiškumą, nemirtingumą, ištirpimą meilėje, ramybės gelmę, palaimą, šventą dvasią ir t.t. Tian Šan mokykla patiria rinktis ne vieną būseną, o kuo įvairesnes, nes pasirinkus vieną prarandama visuma. Pasaulis yra pažinus per vidines būsenas, kad pamatytum kažką giliau, turi turėti kažką gilesnio ir savo viduje. Ko neturi viduje, to nematai išorėje. Stovykloje bus vedamos įvairios praktikos siekiant atverti savo gilumines būsenas, potyrius, pajautas, išgyvenimus. Tik nauji gilūs jausmai iš esmės keičia žmogaus vidinį pasaulį. Dėka jų įvyksta vidine alchemija, vidinė transformacija, keičianti žmogaus charakterį, likimą, gyvenimą. Gali pasyviai ir abejingai žiūrėti į savo vidinį pasaulį, bet gali jį ir kurti.
Nuo 1980m. išbadžiau eilę mitybos būdų. Fermentine mityba pradėjau domėtis 2009 metais. Tai vienas iš efektyviausių ir sveikiausių mitybos būdų mūsų krašto gyventojui. Šioje mityboje sukūriau daug fermentuotų ir naujų patiekalų su įvairiomis gydomosiomis vaistažolių giromis: Duonos, pyragų, sausainių, tortų, picų tešlos rauginimą. Grūdų ir ankštinių rauginimą, košes, kepsnius. Įvairias riešutų, sėklų giras. Įvairias raugintas daržoves, raugintų daržovių mišraines, raugintų daržovių sriubas. Įvairių raugintų žolių pesto. Dauguma patiekalų mokysimės gaminti ir ragausime stovyklos metu. Šios virtuvės patiekalai nepaprastai skanūs ir naudingi sveikatai. Kas išbandė šią virtuvę, be jos nebegali gyventi, nes šios virtuvės rezultatai pasijaučia labai greitai. Stovyklos metu rinksime žoleles, mokysimės gaminti fermentuotą, raugintą maistą. Daug patiekalų bus tokių, kokių dar nesate valgę. Nuo šio maisto, visas sutrikęs virškinimas pradeda gerėti jau nuo pirmų dienų. Valgant raugintą ir fermentuotą maistą gerėja virškinimas, nes gauname daug gerųjų bakterijų ir grybelių atsiradusių rūgimo metu. Gerosios bakterijos ir grybeliai - tai natūralūs probiotikai, praturtinantys žarnyno florą ir gerinantys virškinimo procesus. Svorio metimas fermentine mityba labai lengvas ir kas svarbiausia sveikas ir skanus.
Stovyklos programa
Atvykimo diena
Atvykimas nuo 12val.
15.00. Pietūs.
16.30.-17.30. Paskaita, kiekvieną dieną vis kita: “Būsenų psichologija pagalba sau”, “Būsenų psichologija pagalba kitam”, “Meridianų energijų būsenos”, “Problemų sprendimas lavinant naujas būsenas”, “8 sąmonės vartai”, “Šeimos dvasia. Būsenos “maitinančios” šeimą”, “Rezonansas - vidinių ir dvasinių žinių gavimo būdas”, “Šventraščių būsenos”.
17.30.- 19.30. Vakarinės “in” praktikos. Ramybės, meilės, palaimos joga, ci-gun’as, kvėpavimas, meditacijos. Mokysimės ir darysime vieni kitiems masažus. Masažų vakarai: „Budos pėda“, „šventų delnų” meditatyvūs masažai, masažai su alieju, masažai stuburui.
20.00. Vakarienė. Meditatyvumas valgant.
23.00. Saldus miegas.

Kitos dienos:

Keliamės 7.00.
7.30.-9.30. Ryto “jan” praktikos. Pilvo organų savimasažas. Jan meridianinė būsenų joga, būsenų ci-gun‘as, būsenų meditacijos, būsenų kvėpavimas. Augalų dvasios pajauta, tonizuojantys masažai, dinaminės meditacijos. Maudynės Minijos upėje.
10.00. Pusryčiai.
11.00. Maistą gaminsime patys. Vyks rauginto maisto gaminimo pamokėlės: maisto paruošimas rauginimui ir fermentacijai, vaistažolių rinkimas, fermentų, girų gamyba, žolių, duonos, pyrago, pesto, daržovių, salotų, grūdų, pupų rauginimas.
14.00. Pietūs.
14.30. 16.30. Laisvas laikas.
16.30.-17.30. Paskaitos, kiekvieną dieną vis kita “ 8 sąmonės vartai”, “Būsenų psichologija”, “Meridianų energijų būsenos”, “Problemų sprendimas lavinant naujas būsenas”. 17.30.-19.30. Vakarinės praktikos. Ramybės, meilės, palaimos joga, ci-gun’as, kvėpavimas, meditacijos. Mokysimės ir darysime vieni kitiems masažus. Masažų vakarai: „Budos pėda“, „šventų delnų” meditatyvūs masažai, masažai su aliejumi, stuburo masažai.
19.30. Vakarienė. Vakarai prie laužo su tyla, mantromis, dvasinėmis dainomis. Atsipalaidavimo vakarai skambant spalvoto krištolo taurėms. Kelis vakarus maudysimės karštame kubile.
22.30. Saldus miegas.
15 minučių prieš kiekvieną maistą meditatyviai gersime įvairias vaistažolių fermentus arba giras, kurios paruošia skrandį virškinimui ir maisto priėmimui. Atsivežti kilimėlį jogai, maudymosi kostiumėlį, patalynės užvalkalus, rankšluostį, patogius rūbus mankštoms.
Vietų skaičius ribotas. 4 kambariai dviviečiai, 2 kambariai triviečiai, 1 kambarys keturvietis.
Paros kaina 50 eurų (maisto savikaina parai 10 eurų, praktinių užsiėmimų kaina parai 40 eurų, nakvynė nemokama). Galima atsivežti palapinę.
Stovyklos kaina nuo pirmadienio iki sekmadienio (6 paros) 300 eurų. Kaina šeimai 2 asmenims (vyras, žmona) 500 eurų.
Jeigu bus laisvų vietų galima atvykti ir trumpesniam laikui.
Klaipėdos raj. Priekulės sen. Žiaukų km. Rokupio 4. Nuo Klaipėdos 8 km, 300 metrų iki Minijos upės.
Registracija telefonu 8-676-65551.
Užsiėmimus ir praktikas veda Arūnas Jonuškis.

Mes galime sąmoningai lavinti savo vidinį pasaulį, dvasinius potyrius įvairiomis dvasinėmis praktikomis
Būsenų dvasinė joga, būsenų ci-gun’as, būsenų dinaminės meditacijos (meditatyvus vaikščiojimas, bėgimas, šokis) padeda išmokti įvaldyti dvasinės energijos tekėjimą kūne. Dažniausiai dinaminiai pratimai yra atliekami mechaniškai be vidinių potyrių ir išgyvenimų, tarsi mes būtumėme bejausmiai mechanizmai. Dvasinėje būsenų jogoje ar ci-gun’e mokomės įvaldyti įvairius dvasinius jausmus judesyje. Tiek meilę, ramybę, švarą, šventą dvasią, šviesą ir kitų dvasinių jausmų tekėjimą, sąmoningai galime išmokti valdyti judesio pagalba, maitindami kiekvieną savo kūno dalelę.
Dvasinių būsenų meditacijos padeda lavinti trūkstamas savybes dvasiniam žmogaus pasauliui. Būsenų meditacijos - tai gilūs dvasinių išgyvenimų potyriai, dėka jų žmogus patiria vidines transformacijas ir pokyčius. Meditacija - tai dieviškas maistas mūsų dieviškai dvasiai, ir tik taip jinai auginama.
Dvasinės būsenos meditatyvaus masažo metu padeda įvaldyti įvairias dvasines energijas delnuose, kurias masažo metu galite išmokti pripildyti kitą žmogų. Šventų delnų praktikose mokomės masažo metu perduoti gilius jausmus. Bekontaktiniame masaže dar subtilesnis lygmuo, pripildant žmogaus lauką dvasine palaima, meile, ramybe. Dinaminio, energinio, tonizuojančio Jan masažo metu, kitam žmogui perduodame ryto, švaros, šviesumo, lengvumo, džiaugsmo pojūčius. Kartu šis masažas labai aktyvina limfotaką, kraujotaką, pakelia tonusą, duoda energijos antplūdį. Mokysimės masažo “Budos pėda” (daromas pėdomis). Meditatyvus masažas atliekamas pėdomis ir su giliais jausmais. Giliai atpalaiduoja žmogų, padeda pailsėti ir atgauti jėgas. Taip pat labai pagerina kūno kraujotaką ir limfotaką.
Sąmoningas būsenų lavinimas kvėpavimu. Dvasiniame būsenų kvėpavime mokomės kvėpuoti dvasios būsenomis, jaučiant begalinę meilę, ramybę, šviesą, saulėtumą, vidinę energiją ir jėgą, šventą dvasią, dievą ir t.t. Meridianinis 12 energijų kvėpavimas padeda patirti įvairias gilias 12 meridianų energijų būsenas. Tai be galo gilus, dvasinio transo kvėpavimas. Būsenų kvėpavimu mokomės pajausti kiekvienoje kūno dalelėje įvairias vidinių dvasinių būsenų kokybes, įvairias dvasines “pranas”. Kokia būsena užpildysite savo kūną, tokia ir spinduliuosite sau ir į išoriniam pasauliui. Kvėpuojant gamtoje ir pasineriant į augalus, kvėpavimo metu pajaučiama augalo dvasia.
Vidaus organų treniruotė. Gyvybinės energijos ir dvasinių būsenų pajauta ir valdymas vidaus organuose. Galima išmokti lavinti ne tik raumenis, bet ir vidaus organus. Taip lavinamas gilesnis įsiklausymas į save. Atsiranda subtilesnis ryšys su visu kūnu.
Meditatyvus vidaus organų savimasažas gerinantis pilvo organų veiklą, kraujotaką, limfotaką.
Muzikos terapija. Kiekvieno užsiėmimo metu skamba meditatyvi muzika, kuri padeda patirti įvairias gilias dvasines - meditacines būsenas. Susipažinsite su pagrindiniais muzikos terapijos principais, kaip parinkti muziką meditacijoms ir kad ji praplėstų žmogaus dvasines būsenas. Muzika atleidimui, atsipalaidavimui, meilei, ramybei, švelnumui, skrydžiui, šviesai, džiaugsmui, laimei ir kitoms būsenoms patirti, nusineš jus į nuostabų skambantį būsenų pasaulį.
Spalvų terapija gilesnių būsenų pajautai. Praktinių užsiėmimų metu naudojami šviečiantys spalvų stendai. Spalvomis galime lavinti savo dvasinį pasaulį. Mokysimės pajausti spalvų dvasines energijas. Intelektinis žinojimas apie spalvas yra viena, o tiesioginis, dvasinis spalvų išgyvenimas visai kas kita.
Aromo terapija gilesnių būsenų pajautai. Eteriniai aliejai taip pat gali padėti lavinti gilius jausmus, meditatyvias būsenas, nes kiekvienas kvapas skleidžia savo emocinį, dvasinį lauką.
Mantra joga lavinsime gilias dvasines būsenas, gilius vidinius pojūčius.
Mokysimės dvasinio atsipalaidavimo meno. Gilaus atsipalaidavimo metu lavinsime gerumo, meilės, ramybės, tylos, įsiklausymo, palaimos, vidinio komforto ir malonumo būsenas. Šių praktikų metu mokysimės ištrinti streso padarinius, mažinsime įtampą, nerimą, giliai pailsėsime ir atgausime jėgas. Gilaus atsipalaidavimo būsenose, neigiamas emocijas transformuosime į asmeninį augimą.
Meridianinių taškų veikimas. Emocinis, dvasinis, energetinis, fiziologinis meridiano taškų poveikis. Vidaus organų funkcijos reguliavimas meridianiniais taškais.
Išorinio II kūno lavinimas. Praktikos gamtoje ir šventas augalų dvasios pajauta. Dvasinis ryšio su aplinkiniu pasauliu pajautos lavinimas. Dvasinio, vieningo, Dieviško kūno pajauta.

Atvykimo diena.
Atvykimas nuo 12val. 15.00. Pietūs.
16.00. - 18.00. Paskaita: “Su džok terapijos įvadinė paskaita” .
18.00. - 19.00. Atsipalaidavimo praktikos.

Klaipėdos raj. Priekulės sen. Žiaukų km. Rokupio 4. Nuo Klaipėdos 8 km, 300 metrų iki Minijos upės. Registracija telefonu 8-676-65551. Užsiėmimus ir praktikas veda Arūnas Jonuškis.


 

 


Jau 26 metus Arūnas Jonuškis vadovauja Klaipėdos miesto klubui „Kelias į save“. 7 metus dirbo Palangos sveikatos mpkykloje, 7 metus Klaipėdoje TAUvedė sveikatingumo užsiėmimus. 8 knygų apie su džok terapiją autorius¸ 14 televizijos laidų apie sveikatą dalyvis.

Su džok terapijos pamokos

Pasak Arūno, paprasčiausias, lengviausias ir pigiausias būdas, kuriuo žmonės gali sau padėti pasveikti – su džok , t.y. korėjietiškas taškinis plaštakų ir pėdų masažas. Tereikia žinoti, kur delne yra kokio organo ar kūno dalies taškai. Jei kurio nors organo veikla sutrikusi – jo atitikmens taškai delnuose bus skaudūs. Taip mūsų vidus kalbasi su mūsų išore. Spaudžiant skausmingus taškus, į sergantį organą siunčiamas impulsas, skatinantis sveikti. Žmonių nuostabai, paskaitos metu taškiniu masažu įvairūs skausmai nuimami ar sumažinami per 3-10 minučių. Na, o jei liga įsisenėjusi, masažuoti reikės kantriai ir ilgai – mėnesį, pusmetį, o gal ir metus ar net ilgiau. Tai natūralus savipagalbos ir ligų profilaktikos metodas. Metodas yra absoliučiai saugus, jis negali pakenkti, nes sukurtas ne žmogaus, o motinos gamtos. Jei spausime ne tą tašką, tiesiog nebus jokio efekto.

Su džok terapijos privalumai


Tiksli savidiagnostika: skaudūs taškai delnuose ir pėdose rodo ne tik dabartines jūsų ligas, bet ir silpnąsias jūsų organizmo vietas. Galima greitai ir nepaprastai tiksliai iš delno taškų prasitestuoti vidaus organų, stuburo, sąnarių būklę; hormoninę, limfinę, kraujotakos sistemą. Didelis efektyvumas: savijautos pagerėjimas jaučiamas po minutės ar net kelių. Jeigu ligos įsisenėjusios gali prireikti keletos dienų, savaitės, mėnesio, pusmečio, o kartais metų ar net kelių. Absoliutus nekenksmingumas: šią terapiją sukūrė ne žmogus, o gamta. Žmogus šią terapija tik atvėrė. Jei spausime ne tą tašką, šis metodas bus tiesiog neefektingas.  Metodo unikalumas: galima gydyti bet kurią kūno dalį ar organą. Paprastumas: išmokus vieną kartą naudositės visą likusį gyvenimą. Prieinama kiekvienam žmogui nežiūrint į išsilavinimą. Delnai ir pėdos – mūsų gydytojai, kurie visada su mumis.


Rezultatai


Per daugelį metų Arūnas dar labiau ištobulino su džok terapiją, padarė pats daug naujų atradimų, patvirtindamas tai praktiškai. Arūno praktikoje yra daug atvejų, kuriuos vadina stebuklais ir svarbiausia, kad šiuos rezultatus pasiekė patys žmonės išmokę su džok terapijos. Vilnietė išsigydė daugiau kaip septyniolika metų ją kankinusią odos egzemą. Panevėžietė po pusantrų metų, taškinio su džok savimasažo, išsigydė astmą. Šiauliečiui grėsė apakimas, nes regos nervas pradėjo nykti. Po metų taškų veikimo regos nervas atsistatė ir pagerėjo rega. Šakiuose moteris išsigydė neoperuojamą stuburo išvaržą, nors medikai jai prognozavo invalido vežimėlį. Kaunietė, metus laiko masažavusi taškus, išvengė klubo keitimo operacijos. Moteris iš Pagėgių išvengė kelio sąnario keitimo operacijos. Rimantė iš Kaišiadorių 24 metus vaikščiojusi su lazdele, pradėjo ne tik vaikščioti savarankiškai, bet ir šokti. Tauragiškis eilę metų besiskundžiantis skrandžio skausmais ir virškinimo sutrikimu, jau po keturių mėnesių taškinio savimasažo galėjo viską valgyti. Plungiškė per metus laiko išsigydė cukrinį diabetą. Klaipėdietei po insulto ne tik grižo rega, bet ir pradėjo kalbėti ir vaikščioti. Kėdainiškiui pavyko išgelbėti savo koją nuo pėdos amputacijos su džok terapijos pagalba. Unikalius su džok terapijos pasveikimo atvejus galėjote matyti įvairiose televizijos laidose su Arūnu Jonuškiu.

Gilesnė pagalba sau


Dar geresni rezultatai pasiekiami, kai žmogus besigydydamas taškiniu su džok terapijos metodu, šalia užsiima savo dvasiniu vidiniu pasauliu. Labai svarbu išmokti stresą, įtampą, nerimą, neigiamas emocijas transformuoti gyvenimo naudai. Meditatyvios dvasinės praktikos padeda išmokti ištrinti blogus prisiminimus, emocijas ir lavinti šviesias dvasios. Tada žmogus ieško sprendimų darnai atstatyti. Lavindami įvairias šviesias dvasios būsenas, galime jas ipinti į savo kasdienybę. Taip pas žmogų ateina dvasinis kūrybingumas. Tada mokiniesi dvasią ipinti į kvėpavimą, į judesį,  į savo kasdienybę. Dvasia pradeda rodyti žmogui kelią. Kuo gilesnes žmogaus dvasios būsenos - meilė, ramybė, tikėjimas, nuoširdumas, atleidimas, šviesumas, žavėjimasis, neteisimas – tuo žmogus laimingesnis. Kuo žmogus daugiau išlavina dvasios būsenų – tuo plačiau mato gyvenimą. Be gilių dvasios būsenų išminties nėra. O išmintis – tai būti laimingu, mylinčiu, kuriančiu, šviesiu, atviru...


Asmenybės mokykla "Dvasinės erdvės"


„Su Džok sistema   susilaukia didelio susidomėjimo, pritraukia dideles auditorijas klausytojų, bet mane visada labiau traukė gilesnės žmogaus sveikatos paieškos – savo esmės pajauta, žinojimo rakto atradimas, kuris atrakina mums duris į naujų pojūčių, naujų dvasinių savybių pažinimo pasaulį. Pradedame giliau suvokti, kodėl sergame, kodėl esame tokie kokie esame ir... dar daugiau. Stebiuosi -  dažnai turintys daug problemų ateina į su džok užsiėmimus, įsigyja porą instrumentų ir išeina, tarsi jau „užsigarantavę išgyjimą“ O dvasia tarsi paliekama kažkur toli, tarsi ji nedalyvautų sveikimo procese“. Harmoningos asmenybės mokykla Arūno sukurta tam, kad žmogus visapusiškiau žvilgtertų į save,  į savo gyvenimą, aplinką. Žmogaus gyvenime didžiausias tikslas kaip atskleisti save, kaip dvasinę, šviesią, atvirą, kuriančią, mylinčią ir laimingą asmenybę. Tian-šan astrologijos žinios atskleidžia žmogaus harakterio ir ligų ryšį. Kokias taikyti praktikas, kad išeiti iš susiklosčiusios sunkios situacijos. Sąmoningumo pamokos atskleis atsakomybę už savęs, savo gyvenimo, šeimos santykių, tarpusavio bendravimo sukūrimą. Čia labai svarbu užduoti dvasinį klausimą kokio noriu savęs: pikto, kritikuojančio, netikinčio, burbančio, kenčiančio ar šviesaus, mylinčio, ramaus, atviro. Kas mane gali sukurti tokį jeigu ne aš pats? Čia net dievas bejėgis jei nėra didžiulio žmogaus noro sau padėti. Visatikių pamokos supažindins su įvairių rytų šalių dvasinėmis praktikomis. Kartą į savaitę bus praktinių užsiėmimų vakaras. Arūno sukurta nauja būsenų joga mokina kaip dvasią sujungti su kūnu. Tai meditatyvi joga, kurioje svarbiausia ne mehaniniai pratimai, o vidinė jūsų būsena. Šioje jogoje mokysimės kaip nesunkiomis jogos pozomis užpildyti sąnarius, stuburą, vidaus organus meile, gerumu, ramybe, švara, šviesa. Taip kūnas tampa meditatyvia, spinduliuojančia palaima. Kai mes netenkame šios palaimos susergame ir kūnu ir dvasia. Energinis, lengvai atliekamas, plastinis, grakštus ci-gun‘as mokina energijos, dvasios ir kūno vienovės pajautos. Meditatyvūs masažai mokina sakralinio prisilietimo ir dvasinių būsenų perdavimo kiekvienai kūno daliai. Statinės ir dinaminės meditacijos moko išlaikyti palaimingą, meditatyvią dvasią tiek judesyje tiek tyloje. Aromo, spalvų, muzikos, kvėpavimo terapija padeda žmogui dar giliau pasinerti į vidinės palaimos šaltinį. Palaimos šaltinis, kurį mes gavome su gimimu, o vėliau bėgant metams praradome, nes mūsų gyvenimo tikslų pasirinkimas atsiskyrė nuo dvasios polėkių. Tiesiog užmiršom kad turime dvasią. Sujungti kūna su dvasia visų šitų praktikų esmė. Įvairios dvasinės praktikos atskleidžia mumyse dieviškumo, meilės, palaimos pradą. Sukauptos žinios  bus mums tarsi kompasas mūsų gyvenime. Užsiėminu metu mokinys iš mokytojo gauna dvasinę kibirkštį, įkvėpimą ir tolesnis vidinis augimas neįmanomas be pačios asmenybės dvasinio įkvėpimo ir noro. Tik praktikuodami, kurdami save naują, tapsime savo gyvenimo, likimo kūrėjais. Gyvenimo formulė – nauja dvasia - nauja asmenybė- naujas likimas – naujas žmogus“.Joga - kūnas, energija, dvasia


Naujos energinės, meridianinės jogos, meridianinio ci-gun harmonizuojantį poveikį jau pajuto ne vienas, atėjęs į praktinius užsiėmimus. Ši jogos sistema puikiai tinka tiek senam, tiek jaunam. Ją puikiai gali praktikuoti ir rimtų sveikatos sutrikimų turintis žmogus. Aišku,  pats geriausias variantas, kai ieškoti, praktikuoti pradeda jaunas, sveikas žmogus. Nuolat praktikuodamas,  žmogus susikuria dvasinius, energinius sveikatos rezervus. Tai padės susidūrus su rimtomis sveikatos bei gyvenimo problemomis ateityje, o  išvystytos dvasinės savybės padės priimti gyvenimą toks, koks jis yra čia ir dabar. Pagrindinis reikalavimas – nieko nedaryti per jėgą,  judesiuose ieškoti malonumo pojūčio. Kiekvienas gali  dirbti pagal savo individualius fizinius pajėgumus. Čia nereikalaujama tiksliai ir mechaniškai atkartoti judesių. Daug vietos paliekama kūrybai, savo individualaus stiliaus ieškojimui. Pagrindinis treniruočių instrumentas – rąžuliu sužadintos gyvybinės energijos pajauta ir įvaldymas visame kūne jogos  ir ci-gun pratimais. Ieškantis, įvaldęs energetiką (rąžulio energiją) judesyje gali siekti dar gilesnio savęs pažinimo. Rąžulio energija yra kaip laidai mūsų kūne, kuriais judesyje, jogos pratimuose galima pervesti įvairias dvasines būsenas: meilės, ramybės, šviesos, švaros, jėgos ir t.t. šiomis būsenomis galima išmokti užpildyti kiekvieną kūno daleį, sąnarį, slankstelius, vidaus organus, raumenis ir t.t.  Kuo įvairesnės būsenos, tuo turtingesnė dvasinė asmenybė. Jeigu viduje nėra ramybės, meilės, dvasinio pakilėjimo, gyvybės, dieviškumo pajautos, vidinės šviesos, švaros - išminties viduje taip pat nėra. Žmogus gali turėti daug knyginių žinių, pasižymėti logika, aukštaisiais mokslais, bet išminties gali ir neturėti.  Išmintis susijusi su dvasinėmis būsenomis. Nykstant būsenom viduje, mes prarandame dalį savos ir savo fiziologijos. Netekę švaros, šviesumo jausmo ląstelės praranda gebėjimą valytis, taip mūsų kūnas užsiteršia. Netekus džiaugsmo būsenos - žmogus praranda lankstumą, pradeda silpti kraujotaka, kepenys praranda savybes atsistatyti, venos plečiasi, atsiranda sunkumo jausmas. Praradus ramybės dvasią - žmogus tampa irzlus ir išsekęs, nebemoka ilsėtis, nebemoka atgauti jėgas, darbas tampa monotoniškas, be džiaugsmo, kūnas kietėja, atsiranda atugos, sutrinka virškinimas. Praradus gerumo ir atleidimo jausmą - kūnas kietėja,  spazmuojasi, renkasi druskos, ataugos. Žmogus namiškių nebeapsikabina, nuoširdžiai nepabendrauja, nebelieka artumo, atvirumo, nuoširdumo. žmogus nebemoka atsiprašyti, paatgailauti, suminkštėti. Kai dingsta taikos, sutarimo jausmas, tuo labiau žmogus kovoja su aplinka, tuo didesnis karas vyksta jo viduje, tuo labiau kiekviena žmogaus dalelė kovoja prieš save pačią. Taip vyksta savęs susinaikinimo programa, kurią sustabdyti gali tik pats žmogaus. Už jį niekas kitas to nepadarys. Kritikuodami, neigdami kitus, įvykius, mūsų kūnas, ląstelęs, organai įsitempia. Kova iš išorės persimeta į vidų. Mes pradedame kovoti su savimi. Naikindami save patį. Šaukiame ant pasaulio, o iš tikrųjų rėkiame ant savęs paties. Kas tai gali sustabdyti? Kristus, Buda? Ne, tas kuris yra jūsų viduje. Atidavę valdžią intelekto sukurtam ego, mūsų dvasia turi perimti valdžią ir tapti tikruoju valdovu, kuo buvo nuo pat pradžių.

Žmogus išgyvendamas skirtingas energijas, būsenas, maitina savo ląsteles, organus, kūno dalis energija, dvasiniais būsenomis. Negaudamas tam tikrų energijų žmogaus kūnas, organai, ląstelės alksta. Tikrąją harmoniją žmogus išgyvena tada, kai viduje vienos būsenos keičia kitas. Meilė, dvasinis skrydis, santaros jausmas, kūribiškumas, vidinis žydėjimas, saulėtumas ir eilė kitų šviesių būsenų sukuria harmoningą asmenybę.  “Žmogus ne vien duona gyvas” – kaip sakydavo Kristus. Mes, kartu ir mūsų ląstelęs prarandame gyvybingumą. Gyvybės dvasia viduje miršta. Mūsų dvasia susijusi su sveikata, su mūsų gyvybingumu. Kuo platesnė dvasia, kuo daugiau gilių, šviesių emocijų, išgyvenimų, meditatyvių būsenų tuo geresnė mūsų sveikata. Taip mes galime išmokti "maitinti" dvasia, energijomis savo vidaus organus, kiekvieną kūno dalelę. Kristus tai vadino gyvybės dievu, kinai gyvybine energija ci arba či, japonai – ki, indai - prana. Pirmas žingsnis išmokti pajausti skirtingas energijas, meditatyvias būsenas. Antras - jomis pildyti savo kūną, keikvieną dalelę. Trečias žingsnis – išplėsti nuostabias dieviškas būsenas laiko atžvilgiu: minutę, dešimt, valandą, kelias valandas. Ketvirtas – sukurus palaimos lauką savyje, palaimos aurą išplėsti už kūno ribų. Ir paskutinis žingsnis - ištirpti kūnu ir dvasia beribėje palaimoje..

Norintiems giliau save transformuoti, joga gali tapti ne tik fizinė, energetinė, bet ir dvasinė saviauklos mokykla. Transformuoti galima ir kvėpavimo praktikas. Kiekviena kūno dalele galima išmokti kvėpuoti ramybe, meile, palaima, dieviškumu, skaidra, gaivumu, skrydžiu, šviesa, jėga ir t.t. Tai iš esmės keičia žmogaus kūną, energiją ir dvasią. Jei žmogus neturi šviesių dvasinių būsenų ar jis gali būti laimingas, sutarti šeimoje, auginti laimingus, šviesius vaikus, turėti nuostabius draugus, nuostabią ateitį, uždegantį, įdomų darbą,  laisvalaikį, sveiką kūną ir dvasią. Gyvenimas tampa ne kuo kitu, o mokykla, kurioje mokomės plačiau atverti dvasios vartus.

Praktikuojančio neaplenks gyvenimiškos problemos. Tik jis jau turi kitą jų matymą. Sunkumus mokysis priimti, kaip savo gyvenimo dalį, kaip pamokas. Pažinęs ieškojimų skonį ir turėdamas įvairilypes praktikas jis tik išsigrynins, sustiprės. Gyvenimiškos problemos, nelaimės, ligos jam – naujos, gilesnės asmenybės pamato kūrimas.


Grįžimas namo


Pastebėjau, kad lankantys užsiėmimus žmonės mažiau veliasi į konfliktus, išmoksta atleisti, pamilti, stipriau jaučia gamtą. Patyrę  per treniruotes  įvairias dvasines būsenas, palaipsniui perkelia jas į savo kasdienybę, namus, darbą. Žmogų pradeda  tenkinti vis paprastesni gyvenimo dalykai: paprastas maistas, neįmantrūs rūbai. Papraščiausias pasivaikščiojimas gamtoje teikia didelį malonumą. Meditatyvumui gilėjant, tampa maloni, nevarginanti ir kasdienė buitis. Juk pažiūrėkite - mes visko turime tiek daug. Daug daugiau negu mūsų seneliai ir proseneliai. O nesijaučiame laimingi. Medis, vaikas, žolė skleidžia dvasingumą, palaimą, o paprastas žmogus – ne. Turime daug ko pasimokyti. Iš tikrųjų pagal rytų  filosofiją dvasiniame kelyje nieko naujo neįgyjame. Tai tiesiog kelionė namo, pas save… į savo dievišką prigimtį. Tokie buvome, kai gimėme. Proto – troškimų pasaulyje nutolome nuo savo esmės, pasiklydome ir užsilikome, galvodami, kad tai realus pasaulis. Atradę jogos, kitų dvasinių praktikų kelią grįžtame į tikrąją realybę – savo savastį, atgimstame, tampame sąmoningais, savo gyvenimo ir dvasinės asmenybės kūrėjais. 

 

     Copyright 2008 Joga.
Visos teisės saugomos