GYVENIMO IR SVEIKATOS MOKYKLA

 

       Trijų knygų apie su džok terapiją, eilės straipsnių apie sveikatą autorius, 10-ies televizijos laidų apie sveikatingumą dalyvis. Septynerius metus Palangos sveikatos mokykloje,  septynerius metus Klaipėdos III amžiaus universitete, aštuoniolika metų Klaipėdos klube „Kelias į save” dėstęs Rytų filosofiją ir mokęs jogos, meditacijų, kvėpavimo, taškinio masažo, cigun terapijos, šiandien Arūnas Jonuškis savo žinias skleidžia važinėdamas po Lietuvą ir skatindamas žmones vidinių sveikatos resursų ieškoti savyje.

 

Su džok terapijos pamokos

 

       Pasak Arūno, paprasčiausias, lengviausias ir pigiausias būdas, kuriuo žmonės gali sau padėti pasveikti – su džok , t.y. korėjietiškas taškinis plaštakų ir pėdų masažas. Su džok paskaitos pritraukia pilnas sales klausytojų visoje Lietuvoje. Kodėl? „Šios terapijos pagrindus lengva išmokti, tam prireiks 4-6 paskaitų,“ – tvirtina Arūnas. Diagnostika iš delno labai paprasta. Tereikia žinoti, kur delne yra kokio organo ar kūno dalies taškai (tam pasitarnaus A. Jonuškio išleistos knygos ar plakatai). Jei kurio nors organo veikla sutrikusi – jo atitikmens taškai delnuose bus skaudūs. Taip mūsų vidus kalbasi su mūsų išore. Spaudžiant skausmingus taškus, į sergantį organą siunčiamas impulsas, skatinantis sveikti. Žmonių nuostabai, paskaitos metu taškiniu masažu įvairūs skausmai nuimami ar sumažinami per 3-10 minučių. Radikulito skausmui nugalėti prireiks 10-15 minučių. Na, o jei liga įsisenėjusi, masažuoti reikės kantriai ir ilgai – mėnesį, pusmetį, o gal ir metus. Tai natūralus savipagalbos ir ligų profilaktikos metodas. Metodas yra absoliučiai saugus, jis negali pakenkti, nes sukurtas ne žmogaus, o motinos gamtos. Jei spausime ne tą tašką, tiesiog nebus jokio efekto. Išmokęs su džok terapijos, žmogus tampa pats sau gydytojas.

 

Rezultatai

 

       Žmogus, gavęs žinių apie šią savipagalbos sistemą ir išmokęs ja  naudotis, galės tai daryti visą savo gyvenimą. Arūnas dalinasi rezultatais, kuriuos pasiekė žmonės. Apkurtęs vyras pradėjo girdėti. Kelio sąnario operacijai besiruošianti moteris po 3 mėnesių pradėjo vaikščioti be lazdelės. Vyras po insulto, medikų nuostabai, po kelių mėnesių su džok taškinio masažo, pradėjo vaikščioti ir kalbėti. Moksleivė per 8 mėnesius išsigydė mazginę striumą. Virginija iš Kybartų daugelį metų negalėjo lankstyti pirštų. Po savaitės masažuojant su džok taškus, pirštai pradėjo lankstytis. O po 2 mėnesių moteriškė jau galėjo dirbti visus darbus. Vaikinas iš Klaipėdos sustabdė progresuojančią kataraktą. Vil­ka­viš­kie­tė, pasi­nau­do­ju­si su džok tera­pi­ja, per ketu­ris mėnesius atsi­kra­tė gim­dos mio­mos. Vilnietė Jolita išsigydė daugiau kaip septyniolika metų ją kankinusią odos egzemą. Dar daug  puikių rezultatų  galėtų išvardinti Arūnas, primindamas, kad visus juos pasiekė ne kas kitas, o patys žmonės. Su džok sistema labai efektyvi gydant kūdikius bei vaikus. Kepenų, inkstų, limfos valymas, žarnyno, kasos, skrandžio, sąnarių ir stuburo funkcijų harmonizavimas, imuniteto stiprinimas, kraujospūdžio reguliavimas, kraujotakos aktyvinimas, regos gerinimas, įvairiausių skausmų mažinimas, svorio korekcija, taškinis masažas vaikams – visa tai ir dar daugiau sužinosite atėję paskaitas.

 

Gilesnė pagalba sau

 

       Dar geresni rezultatai pasiekiami, kai žmogus besigydydamas taškine su džok terapija, užsiima ir gilesne savo vidinio pasaulio  korekcija. Tas mažas taškelis kūne pamažu gali virsti keliu, vedančiu tolesnio ieškojimo, tobulėjimo link. Pastebėta, kad užsiiminėjantys joga, cigun, meditatyviomis kvėpavimo praktikomis daug greičiau pagerina savo sveikatos rodiklius.

        Susitikus su tokiu žmogumi, pasijunti kaip erdvėj, kur vietos užtenka ir skrydžiui, ir meilei, ir paieškai,  ir šilumai bei atjautai. Ne vienas, pabuvojęs Arūno seminaruose, jaučiasi sustiprėjęs, užsiauginęs dvasiai sparnus, įkvėptas gyvenimui. Mokytojas nuolat pats ieško ir skatina kitus ieškoti, plėsti savyje dvasinės sveikatos rezervus. Tik jei žmogaus fizinė ir dvasinė sveikata pakankamai stipri, jis pats gali susidoroti su jį slegiančiomis gyvenimo negandomis. Ieškantis asmuo net nenumano apie jame slypinčius dvasios lobius. „Kiekvienas savo viduje pastatykime šventyklą, kurios duris prireikus galėtumėme atverti patys,“ – byloja jogos meistras.

       Dažnas savyje nešiojasi problemų, nerimo, kaltės bei kitų destruktyvių emocijų kamuolį ir nesugeba jų išpainioti, o užgriuvus sveikatos problemoms, dar labiau susipainioja šiame tinkle. Į klausimą „ką daryti?“ Arūnas atsako: „Praktikuoti, kurti naują save“, nes senasis savęs suvokimo modelis nepadės išbristi iš susidariusios situacijos. „Ar nepastebėjot, kad iš sunkios ligos patalo ar po sunkios gyvenimo situacijos žmogus pakyla, atsitiesia, naujų savybių, kurias pats atvėrė ir išvystė, dėka. O į klausimą „kaip tą padaryti?“, atsakymą gausime pradėję dirbti su savimi, su savo dvasia ir kūnu.

               Naujos energinės, meridianinės jogos harmonizuojantį poveikį jau pajuto ne vienas, atėjęs pas Arūną į praktinius užsiėmimus. Ši jogos sistema puikiai tinka tiek senam, tiek jaunam. Ją puikiai gali praktikuoti ir rimtų sveikatos sutrikimų turintis žmogus. Aišku,  pats geriausias variantas, kai ieškoti, praktikuoti pradeda jaunas, sveikas žmogus. Nuolat praktikuodamas,  tarsi susikuria dvasinį, energinį sveikatos rezervą. Tai padės susidūrus su rimtomis sveikatos bei gyvenimo problemomis ateityje, o  išvystytos dvasinės sąvybės padės priimti gyvenimą toks, koks jis yra čia ir dabar. Ši unikali Arūno pateikiama jogos sistema labai skiriasi nuo kitų jogos sistemų. Pagrindinis treniruočių instrumentas – rąžuliu sužadintos gyvybinės energijos pajauta ir įvaldymas visame kūne. Pagrindinis reikalavimas – nieko nedaryti per jėgą,  judesiuose ieškoti malonumo pojūčio. Kiekvienas gali  dirbti pagal savo individualius fizinius pajėgumus. Čia nereikalaujama tiksliai ir mechaniškai atkartoti judesių. Daug vietos paliekama kūrybai, savo individualaus stiliaus ieškojimui.

       Seminarų metu praktikuodami jogą, ci-gun, meditatyvias kvėpavimo praktikas, statines bei dinamines meditacijas pajusite jus užpildančias energijas,  tokias, kokių dar nesate patyrę. Tuos neįtikėtinai naujus pojūčius jogos mokytojas įvardina  kaip „būsenas“. Būsenos esti įvairių. Tai ramybės, meilės, pasitikėjimo, džiaugsmo, dvasinio skrydžio... „Jos kaip spalvos – visos reikalingos. Kuo daugiau būsenų surinksime, tuo turtingesni dvasia būsime, tuo greičiau atsitiesime, įsiklausysime, pajusim tikrą gyvenimo skonį, sugebėsime priimti tokį, koks jis yra čia ir dabar“. Gyvenimas tampa ne kuo kitu, o mokykla, kurioje mokomės plačiau atverti dvasios vartus.

 

     Copyright 2008 Joga.
Visos teisės saugomos